Hostinec - Penzion U Točíka, Kunžak, Česká Kanada

Penzion U Točíka, Kunžak, Česká Kanada

Tip na výlet

Okolí penzionu

Ideální pro pěší i cykloturistiku, v zimním období udržované a značené běžecké tratě. V okolí 25 km se nachází tři lyžařské vleky (jeden s umělym osvětlením), možnost navštívit další dva velké zimní areály v Rakousku (příhraničí). Návštěva okolních měst (Telč, Slavonice, J. Hradec, Dačice – vše do 30 km) a malebných jihočeských vesniček. Region s mnoha rybníky se vybízí k rybolovu a koupání. V okolí Kunžaku je možné navštívit golfové hřiště, několik možností jízdy na koních, návštěva několika tenisových kurtů, modelování z hlíny, Aquapark a bazén v J. Hradci, opevnění z druhé světové války, bizóní farma, vyznačené cyklotrasy, jízda místní úzkokolejnou dráhou (jsou vypravovány parní vláčky) a spousta dalších možností na výlety.

Prohlédněte si fotogalerii okolí penzionu.

Prohlédněte si fotogalerii okolí penzionu.

Česká Kanada

(tur. Mapa KČT č. 78.)

Je turisticky nazývaná krajina nacházející se jihovýchodně od J. Hradce. Jde o přitažlivou krajinu, pro kterou jsou charakteristické rozlehlé lesy, místy se vyskytující žulové balvany a četné rybníky. Probíhá jí hlavní evropské rozvodí a vede tudy i bývalá zemská hranice mezi Čechami a Moravou.

Proč se podle Kunžaku jmenuje planetka?
Proč projížděl Jára Cimrman Kunžakem a jak jeho zásluhou vznikla zastávka místní dráhy uprostřed lesa nedaleko Kunžaku? Proč je v okolí tolik viklanů?
Přijeďte se to dozvědět a poznat nádherné okolí ne náhodou pojmenované Česká Kanada.

Kunžak a okolí

Město ve kterém sídlí náš penzion. Kunžak je považován za bránu do České Kanady. Nedaleko od Kunžaku procházejí historické hranice Čech a Moravy.

Město Jindřichův Hradec

Okresní město Jindřichův Hradec je vzdáleno 20 km od penzionu.

Jindřichohradecko

Pelhřimovsko

Jihlavsko

Třebíčsko

panorama